Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Sędziszowie Małopolskim
ul.Kawęczyn 70
 
 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Po całym roku wytężonej nauki i pracy pedagogicznej, dydaktycznej i wychowawczej nadszedł czas długo wyczekiwanych wakacji.  Uroczystość  zakończenia roku szkolnego, która miała miejsce 26 czerwca 2015 r. o godzinie 8.00 zgromadziła uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły na uroczystej  akademii w sali gimnastycznej , podczas której wystąpili uczniowie klasy piątej żegnając szóstoklasistów. W bieżącym roku szkolnym  mury naszej szkoły opuściło 11 uczniów klasy szóstej. Szóstoklasiści  na pożegnanie zaprezentowali część artystyczną. Rozpoczęli polonezem. Następnie z  humorem, ale i z nutą nostalgii przypomnieli niektóre spośród wielu zdarzeń ze szkolnego życia, oraz złożyli podziękowania nauczycielom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły. W dalszej części uroczystości absolwenci otrzymali z rąk Pana Dyrektora oraz wychowawcy świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, a także  nagrody i wyróżnienia za wyniki w nauce i zachowaniu. Nagrodzeni zostali także uczniowie z pozostałych klas. Pan Dyrektor razem z wychowawcami wręczył wyróżnienia i nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu.

Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor pogratulował uczniom wyników, podziękował nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę, rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożył wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji.


24.06.2015r. uczniowie klasy III udali się na pieszą wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Kawęczynie.
Na miejscu zapoznali się ze zbiorami biblioteki, wzięli udział  w konkursie prac plastycznych, dołączyli do grona czytelników i wypożyczyli książki.     
 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 rozpocznie w dniu 26 czerwca  się o godz. 8.00 
w Szkole Podstawowej na sali gimnastycznej. 
Msza św. na zakończenie roku odbędzie się 25 czerwca w Kościele Parafialnym w Kawęczynie 
o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy


Czerwiec - czas wycieczkowy 

Wycieczka klas I-VI   kierunek  Kraków 

zdjęcia


1 czerwca  -  Dzień Dziecka 

W piątek 29 maja 2015 w Szkole Podstawowej w Kawęczynie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Dziecka.

Program przygotowali uczniowie klas I-III. Tematyka obejmowała inscenizacje trzech utworów zaprezentowanych w języku angielskim: „THE ENORMOUS TURNIP”, „THE LITTLE RED RIDING HOOD”, „THE MAGIC PIPER”. Uwagę zwracała ciekawa, pomysłowa scenografia. Duży udział w jej przygotowaniu mieli rodzice uczniów, za co należą im się gorące podziękowania.


 

Pozostała część imprezy odbyła się na Stadionie w dniu 1 czerwca 2015roku.


Fotorelacja


Współpraca z biblioteką szkolną-wyniki konkursu


Dzień Ziemi 2015

W dniu 29. 04. 2015r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji "Dnia Ziemi".

 

Program artystyczny przybliżył uczniom ideę tego święta, którego głównym celem jest propagowanie dbania o czystość otoczenia i rozwijanie świadomości ścisłej zależności człowieka i środowiska przyrodniczego. Uczniowie otrzymali do posadzenia w swoich ogrodach miododajne sadzonki lipy. Zostały one ofiarowane przez pszczelarza pana Jacka Cholewę. Również na terenie szkoły każda klasa posadziła drzewko, które będzie przypominało, że warto i trzeba żyć w zgodzie z przyrodą.


Galeria


OTWP 2015

W dniu 9 kwietnia 2015 r. o godz. 9.00  tradycyjnie już na obiektach Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej odbyły się X eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczestnicy Turnieju przystąpili do współzawodnictwa, które składało się
z dwóch części testowej i ustnej.

Rywalizowali uczniowie z 8 szkół podstawowych z miejscowości: Czarna Sędz., Kawęczyn Sędz., Boreczek, Zagorzyce Dolne, Zagorzyce Górne, Góra Ropczycka, Borek Wielki, Wolica Piaskowa oraz 3 gimnazjów w Zagorzycach Górnych, Sędziszowie Młp. i Czarnej Sędz.

Ostatecznie wyniki  w kategorii szkół podstawowych:

 

I miejsce - Rafał Żegleń - SP Kawęczyn Sędz.
II miejsce - Patrycja Ślączka - SP Kawęczyn Sędz.
III miejsce – Marcel Pazdan - SP Czarna Sędz.
IV miejsce – Zuzanna Majka – SP Czarna Sędz.
V miejsce – Gabriel Lazarowicz – SP nr 3 w Sędziszowie Młp.

 

Zwycięzcy z rąk Burmistrza Pana Bogusława Kmiecia  i przedstawicieli Komendy PSP otrzymali cenne nagrody w postaci sprzętu sportowego. Ponadto osoby, które zajęły dwa pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach reprezentować będą naszą gminę na eliminacjach powiatowych. Gratulujemy zwycięzcom, ich opiekunom i organizatorom Turnieju!


  

 


 

Życzenia wielkanocne

Na nadchodzące Święta

dużo zdrowia

Spokoju i miłości ze strony najbliższych

życzą

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kawęczynie1 kwietnia tuż tuż przed sprawdzianem 
Lekcja muzyki - przyśpiewki ludowe 

koncert z filharmonii
 

Wiosna, wiosna ach To Ty!!!

Dzień samorządności w naszej szkole

Zabawa choinkowa 2015Zapraszamy do oglądnięcia
GaleriaJasełka na Dzień Babci i Dziadka 

 

W piątkowy wieczór 30 stycznia 2015 r. w Kościele Parafialnym w Kawęczynie licznie zgromadzeni wierni po Mszy Św. obejrzeli przedstawienie jasełkowe. Zostało ono przygotowane przez uczniów i nauczycieli klas młodszych naszej szkoły. Mali aktorzy włożyli wiele zapału i pracy, by przenieść widzów w atmosferę Bożego Narodzenia. Wokalnie wspierali ich koledzy z klas IV- VI. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały krótki program na cześć Drogich Babć i Dziadków. Wiersze recytowane przez maluchy sprawiły obecnym dużo radości. Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem słuchali piosenek wykonywanych przez wnuki. Po życzeniach wyrażonych piosenką obecni w świątyni seniorzy otrzymali od swoich wnuków kolorowe laurki. Wieczór zakończyło wspólne kolędowanie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z jasełek w reżyserii pani E. Wątroba , pani E. Cholewa,pani M. Buraś oraz pani J. Wozowicz przygotowanych na Dzień Babci i Dziadka przez dzieci ze Szkoły w Kawęczynie w Kościele w Kawęczynie. 

fotorelacja


Wywiadówka semestralna

Wywiadówka odbędzie się 29 stycznia 2015 r(czwartek) o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej w Kawęczynie. Serdecznie zapraszamy


ZAPROSZENIE

W piątek 30 stycznia 2015 r uczniowie Szkoły Podstawowej w Kawęczynie zapraszają na wieczór jasełkowy. Szczególnie oczekują przybycia kochanych Babć i Dziadków. 

Przygotowany specjalnie z okazji ich święta program zostanie zaprezentowany po Mszy Św. około godz.17.30


 

Konkursy, wyróżnienia, nagrody 

Zwycięzcy konkursu  organizowanego przez Bibliotekę pedagogiczną w Sędziszowie Młp przy współpracy ze Szkołą Podstawową
 w Zagorzycach Dolnych
Kinga Orzechowska - kl. II
Adrian Urbanek - oddział przedszkolny 
Alicja Poloniaszek - kl. I
Serdecznie gratulujemy 

 

Wszyscy nagrodzeni uczniowie biorący udział w szkolnym konkursie organizowanym przez Samorząd Uczniowski na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową 


Życzenia Świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Kawęczynie

składa wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły,

emerytom i uczniom najserdeczniejsze życzenia.

Niech nadchodzące Święta będą niezapomnianym czasem,

spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień,

aby odbyły się w spokoju i radości, wśród Rodziny i Przyjaciół.

 

 

Wystawa szopek Bożonarodzeniowych

wykonanych przez uczniów naszej szkoły


Żywa szkolna choinka


Spotkanie z Mikołajem 

"… Święty Mikołaj będzie wśród nas
Spełni marzenia i wszystkie sny
Święty Mikołaj puka do drzwi..."

 

Dziś w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie – wszystkich uczniów -grzecznych i troszkę mniej grzecznych odwiedził Święty Mikołaj. Co prawda wszyscy byli pewni, że przyjedzie do naszej szkoły. W czwartek 5 grudnia 2014r. otrzymaliśmy list od Niego, zapewniający o odwiedzinach. Wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej oczekując gościa, aż wreszcie pojawił się. Dzieci przywitały Go śliczną piosenką. Święty Mikołaj podziękował za ciepłe przyjęcie. Bardzo się ucieszył, że w tym roku również czekało na niego tak dużo grzecznych uczniów, o czym już wcześniej informowały go elfy. Rozmawiał ze wszystkimi, zachęcał ich, aby były grzeczne. Święty Mikołaj, jak co roku, wręczył piękne prezenty. Na pożegnanie święty Mikołaj obiecał, że odwiedzi naszą szkołę za rok! Już na Niego czekamy   
Mikołajkowy wyjazd do kina

W dniu 5 grudnia 2014r  uczniowie  klas I-VI  wraz z opiekunami wyjechali do Rzeszowa do kina na film "Bella i Sebastian". Nasi uczniowie z dużym zaciekawieniem oglądali tą wzruszającą opowieść o niezwykłej przyjaźni między chłopcem i psem. Uczniowie po obejrzeniu filmu wiedzą że nieważne czy biegasz po świecie na dwóch nogach czy czterech łapach, ale liczy się, że masz serce po właściwej stronie. ;)Żywa lekcja przyrody - owady

Dnia 24.11.2014r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w żywej lekcji przyrody - było to spotkanie z owadami.

Dzieci zobaczyły motyle, patyczaki, larwy owadów, ćmy, prusaki itp. Była to też okazja, aby zdobyć dużo informacji na temat sposobu życia owadów, ich zwyczajów, umiejętności zdobywania pokarmu , a także radzenia sobie w świecie przyrody.

Oto kilka fotografii z tego spotkania.


 W dniu 21 listopada odbyło się spotkanie z rodzicami. Na sali gimnastycznej o godz. 17.00 odbyła się prelekcja na temat uzależnień.


Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono uroczystym apelem w czwartek 7 listopada 2014r. Po wspólnym odśpiewaniu Hymnu Państwowego nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas III-V pod kierunkiem pani Magdaleny Czapki-Król i pani Anny Płocickiej. Społeczność szkolna wysłuchała montażu słowno-muzycznego i obejrzała inscenizacje, które przypomniały okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości.


                                    GaleriaWystęp artystów z filharmonii
Jak co roku w naszej szkole zorganizowany jest cykl spotkań muzyków z filharmonii rzeszowskiej.Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach.


               Galeria
Wyniki konkursu

Nasza szkoła chętnie bierze udział w  rożnych konkursach organizowanych przez inne szkoły.
W  międzyszkolnym konkursie pt: "Miły drobiazg"zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Będziemyślu nasi uczniowie zajęli zaszczytne I i III miejsca, brali udział w konkursie o tematyce antyalkoholowej.

Serdecznie gratulujemy


Pasowanie 2014

28 października 2014 roku w Szkole Podstawowej w Kawęczynie odbyła się w obecności rodziców nauczycieli uroczystość pasowania na uczniów. Dzień ślubowania to ważna data w życiu każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu 10 uczniów zdało swój pierwszy egzamin szkolny przed dyrektorem szkoły.

Przy wsparciu kolegów z klas drugich i trzecich, pierwszaki zaprezentowały swoje pierwsze zdolności artystyczne. W jesiennej scenerii dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Po części artystycznej pierwszaki złożyły ślubowanie , po którym dyrektor Pan Grzegorz Batory dokonał aktu pasowania uczniów symbolicznym „wielkim ołówkiem”. Zaproszeni rodzice z wielką dumą i wzruszeniem przyglądali się swoim pociechom. Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków ufundowanych przez Radę Rodziców.

Po części oficjalnej pierwszoklasiści oraz wszyscy zaproszeni goście udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

        Zobacz galerię


Dzień Edukacji Narodowej 2014

Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. W tym roku przygotowali uczniowie klas I-III i klasa VI pod opieką pani
M. Buraś. W wierszach i piosenkach podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę oraz trud włożony w wychowanie młodego pokolenia. Największy aplauz wzbudził występ uczennic z klasy II i dwóch uczniów z klasy III którzy  śpiewanie piosenek wzbogacili ciekawymi układami gestykulacyjnymi.

Kolorowa laurka była miłym upominkiem dla nauczycieli i pracowników obsługi. Na zakończenie uroczystości Pan dyrektor Grzegorz Batory podziękował swojej kadrze za wkład pracy, życzył wielu sił, wytrwałości i sukcesów.

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim serdeczne życzenia- Uczniowie

 Galeria zdjęćŻegnajcie wakacje, witaj szkoło! Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014

Jeszcze głowa pełna wakacyjnych wspomnień a tu już tornistry przygotowane do szkolnych zmagań z wiedzą. 1 września 2014 uczniowie rozpoczęli rok szkolny. Uroczystość inauguracji poprzedziła Msza Święta w kościele parafialnym w Kawęczynie , po której uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się do szkoły.

Na powitaniu nowego roku szkolnego 2014/2015 oprócz uczniów klas I-VI, oddziału zerówkowego, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie. Po komendzie Baczność został odśpiewany hymn państwowy.Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły – Grzegorz Batory , który powitał wszystkich ciepłymi słowami. Pan Dyrektor poinformował uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Życzył wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności .

Uczniom i rodzicom przedstawiono nauczycieli, oraz Panią

A. Płocicką, która dołączyła do grona pedagogicznego w nowym roku szkolnym 2014/15.Galeria zdjęćRozpoczynamy rok szkolny 2014/2015


Zapraszamy Was, Drodzy Uczniowie i Rodzice na UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015,

które odbędzie się 1 września (w poniedziałek)

 

godz. 8.00  - Msza święta rozpoczynająca rok szkolny  w Kościele Parafialnym w Kawęczynie

 

godz. 9.00  - uroczysta akademia na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej