Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Sędziszowie Małopolskim
ul.Kawęczyn 70
 
 

Wakacyjne życzenia

Dziękując za cały rok szkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

Do zobaczenia we wrześniu.

  


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Galeria


40 lat minęło jak jeden dzień

Po upływie 40 lat absolwenci Szkoły Podstawowej  w Kawęczynie postanowili spotkać się ponownie. Dzięki zaangażowaniu byłych uczniów i uczennic, w  sobotę 18 czerwca 2016roku   w murach szkoły zorganizowano spotkanie klasowe absolwentów z roku 1976. Przybyli goście mieli wyjątkową okazję, aby powspominać dawne dzieje oraz zwiedzić klasy, w których zaczynali swoją edukację. Wszyscy z olbrzymim sentymentem wspominali ławki, absolwenci wraz z nauczycielami  porównywali, jak budynek szkoły i jego otoczenie zmieniły się przez kilkadziesiąt lat.  Chwilą ciszy uczczono pamięć tych absolwentów, których niestety nie ma już wśród nich.  

 Dzień  Rodziny w naszej szkole

Galeria  Wycieczka rowerowa

Dnia 13 czerwca 2016 roku  uczniowie klasy czwartej pojechali rowerami na wycieczkę do Kamionki. Naszym opiekunem była pani Elżbieta Orzechowska . Razem z nami pojechał również pan dyrektor Grzegorz Batory.  Odjazd sprzed szkoły nastąpił o godzinie 8:30. Trasa wycieczki prowadziła przez Krzywą, Czarną i Rudę. Gdy dojechaliśmy na miejsce rozpaliliśmy ognisko. Wtedy rozpoczęliśmy pieczenie kiełbasek. W sumie pokonaliśmy trasę 25  kilometrów.  Aktywna forma spędzania wolnego czasu w połączeniu z bezpieczeństwem i słoneczną pogodą, spodobała się wszystkim uczestnikom wycieczki.
Konkurs "W trosce o nasze bezpieczeństwo"


W czwartek 9 czerwca bieżącego roku w budynku Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyła się ważna uroczystość dla Szkoły Podstawowej w Kawęczynie. Uczennica klasy V Łucja Mazur odebrała z rąk Pani Wojewody Ewy Leniart oraz Pani Kurator Małgorzaty Rauch I nagrodę i dyplom za udział w Konkursie „W trosce o nasze bezpieczeństwo”. Wyróżniona I lokatą praca plastyczna weźmie udział w konkursie ogólnopolskim. Laureatka przygotowywała się pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego p. Magdaleny Czapka-Król.
Dzień dziecka w naszej szkole 

Galeria


Dzień Patrona naszej szkoły


W piątek 20 maja uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o Marii Konopnickiej. Miało to związek z przypadającą 23 maja 174 rocznicą urodzin poetki, pisarki, jak również patrona naszej szkoły. Pokaz przybliżył dzieciom życie i twórczość
artystki. Następnie wzięły one udział w konkursie wiedzy o patronie.

W poniedziałek 23 maja bieżącego roku odbył się uroczysty apel poświęcony Patronce Szkoły Marii Konopnickiej. Nazywano ją „pieśniarką ludu”, gdyż wiele swych utworów literackich poświęciła życiu wsi polskiej. Pisała również wiersze i utwory prozatorskie przeznaczone dla dzieci, które często były ich bohaterami.Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kawęczynie darzą szacunkiem znaną twórczynię, której wiersze znalazły się w zaprezentowanym programie artystycznym. Scenariusz uwzględnił również ciekawe fakty z życia Konopnickiej. Interpretacją tekstów zajęli się uczniowie klasy V. Do wspomnień o Patronce Szkoły powrócili jeszcze tego dnia uczniowie klasy szóstej podczas spotkania przy ognisku zorganizowanego w Borku Wielkim. Nie zabrakło także opowieści o dawnych obyczajach majowych pielęgnowanych przez nasz lud. Maria Konopnicka uwzględniała je chętnie w tematyce swej bogatej twórczości.

Przygotowaniem apelu oraz zorganizowaniem wyjazdu uczniów zajęła się autorka tej informacji.

Magdalena Czapka-KrólSukces naszego ucznia w konkursie "Leśne opowieści"

W środę 27 kwietnia 2016r. o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej im. ks. Wł. Świdra w Czarnej Sędziszowskiej miało miejsce ogłoszenie wyników Finału Wojewódzkiego Konkursu "LEŚNE OPOWIEŚCI". Dzieci rywalizowały w konkursach wiedzy przyrodniczej, poezji o tematyce przyrodniczej oraz pracach plastycznych ukazujących zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Z radością informujemy, że Dawid  Mazur z klasy III swą pracą plastyczną zdobył wyróżnienie w kategorii klas I-III. Serdecznie gratulujemy.


Wizyta dziennikarza w naszej szkole 

21 kwietnia gościliśmy panią Annę Olech- dziennikarkę i Redaktora Naczelnego Biuletynu Sędziszowskiego, która w trakcie swej  praktyki zawodowej związana była m.in. z gazetą codzienną „Nowiny” i „Super Nowości”. Uczniowie klas III- VI mieli okazję dowiedzieć się czegoś więcej o zawodzie dziennikarza. Czytając kolejne numery Biuletynu Sędziszowskiego poznali tajniki powstawania gazety. Zajęcia wzbudziły ciekawość u dzieci, które zadawały dużo pytań pani redaktor.5 kwietnia 2016 roku nasi uczniowie pisali sprawdzian szóstoklasisty


Życzenia Świąteczne

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja

życzą nauczyciele, uczniowie oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kawęczynie 


„Wiosna,  skowronek nad nami”. 

Powitanie wiosny w Szkole Podstawowej w Kawęczynie


Wiosna zawsze była najbardziej oczekiwaną porą roku. Zmęczeni mroźną zimą ludzie z utęsknieniem wypatrywali cieplejszych promieni słońca. Tęsknili do kwiatów i świeżej zieleni. Jeszcze w czasach pogańskich żegnali zimę, której symbolem była kukła zwana Marzanną. Topili ją w rzekach lub w stawach. Wielowiekowa tradycja nakazywała też powitanie wiosny. W tym celu młodzież pięknie stroiła zieloną gałązkę: kolorowymi wstążkami, świecidełkami i kwiatami. Nazywała ją gaikiem–maikiem. Później wędrowano z nią przez wioski, śpiewając radosne piosenki. Chociaż zmieniają się czasy i obyczaje, pełna kwiatów wiosna zawsze przynosiła ludziom radość, dawała nadzieję na inne, lepsze życie. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat chętnie włączają się w różne, coroczne świętowania: andrzejki, mikołajki, opłatek, jasełka, powitanie wiosny. Jest to nasza tradycja, o której nie możemy zapomnieć. W poniedziałek 21 marca powitaliśmy tę pełną uroku porę roku. Uczniowie naszej szkoły przygotowali okolicznościowe wiersze, piosenki oraz wybory Miss i Mistera wiosny. Przewidziano prezentacje połączone z konkursami, zarówno w języku polskim jak i angielskim. Nagrodami były odpowiednio ilość dni wolnych od sprawdzianów, kartkówek i pytania: za I lokatę -  tydzień, za II - trzy dni, za III - jeden dzień.

   W jury zasiedli nauczyciele  naszej szkoły. Oceniając konkursowe zmagania, brali pod uwagę: dykcję, muzykalność, przygotowane stroje oraz zachowanie się uczestników w czasie występów. W trakcie programu uczniowie przedstawili pełne radości i wdzięku wiersze oraz piosenki rodzime i angielskie. Za najpiękniejszą, wiosenną piosenkę uznano utwór wykonany przez klasę III, której przyznano pierwszą lokatę. Drugim miejscem zadowoliła się klasa II, a trzecim – klasa V.

Tytuł „Miss wiosny” SP Kawęczyn przyznano Weronice Blicharz z kl. VI, a „Mistera wiosny” – Karolowi Rzeźnikiewiczowi z kl. III. Specyfikę wiosennego klimatu podkreślały odpowiednio dobrane rekwizyty, stroje i scenografia.

Ten obszerny program został starannie przygotowany przez p. Magdalenę Czapka-Król przy pomocy opiekuna Samorządu Szkolnego p. Anny Płocickiej, przez uczniów oraz ich rodziców.

Na koniec Magdalena Czapka-Król podziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania tegoż programu. Zadedykowała im fragment piosenki, jaką dawniej śpiewały dziewczęta chodzące z gaikiem-maikiem:

„Do tego domu wstępujemy,

Zdrowia, szczęścia winszujemy.

Zdrowia, szczęścia i wszystkiego

Od Jezusa od samego”

 Konkurs Read and understand.

Pani Magdalena Czapka-Król wręczyła dyplomy i nagrody uczniom klasy VI, którzy z powodzeniem wzięli udział Konkursie Read and understand. I miejsce Weronka Blicharz, II - Marcelina Patro i Maciej Szymaszek, III - Małgorzata Żurek. Konkurs  przeprowadzono 7III b.r. 

Galeria


Zabawa karnawałowa 2016

Tradycyjnie, tuż przed feriami 6 lutego 2016r odbyła się zabawa karnawałowa dla wszystkich uczniów naszej szkoły. 

Uczniowie bawili się przy znanych wszystkim hitach muzycznych i  pod przewodnictwem Didżeja , który wymyślał zabawy dla wszystkich tancerzy.

Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy, które dostarczyły mnóstwa radości. 

Uczniowie bawili się wyśmienicie, a wielu z nich przyszło na bal w przebraniach karnawałowych. W przerwie między tańcami dzieci częstowały się słodkościami, kanapkami przygotowanymi przez rodziców z poszczególnych klas. Fotorelacją całego karnawałowego przedsięwzięcia zajęła się pani Elżbieta Orzechowska.

 Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami ale zadowoleni z fantastycznej imprezy. Niedługo czas ferii zimowych  i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki. Ferie trwać będą od 15 do 26 lutego 2016 r.

 Wszystkim uczniom życzymy miłego odpoczynku !!!

FotorelacjaSzkolny konkurs pięknego czytania

22 stycznia odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, którego celem było:

- propagowanie czytelnictwa wśród uczniów,                       

- popularyzacja literatury,     

- doskonalenie umiejętności pięknego czytania,                         

- kształtowanie kultury czytelniczej,

- rozwijanie twórczych talentów.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VI i składał się z dwóch etapów:

I etap- klasowy, II etap- szkolny, podczas którego uczniowie mieli przeczytać
w 1-minutowym wystąpieniu przed komisją i zgromadzoną widowniąfragment dowolnie wybranej przez siebie książki, dostępnej w zbiorach biblioteki szkolnej.Ocenie podlegała płynność, poprawność czytania oraz tempo i dykcja .

Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie:

 Kinga Orzechowska – uczennica  III  klasy i  Bartłomiej Darłak – uczeń  V klasy, którym wygrana zapewniła

 tytuł Mistrza Pięknego Czytania i udział  w V edycji Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania, który odbędzie się w Rzeszowie.

 

Mistrzowie pięknego czytaniaTradycyjne Jasełka w Kawęczynie

 „Witaj, stara piosenko,

Coś się w zorzy poranku

Razem z małym Jezusem

Urodziła na sianku.


 Siądź tu przy nas, niebogo,

Boś nie żadna przybłęda,

Aleś siostrą nam drogą,

Hej kolęda, kolęda!”

          (Władysław Bełza)

 

           

            Kiedy przeminą krótkie, zazwyczaj szare dni Adwentu, nadchodzi oczekiwane, radosne Boże Narodzenie. Świętom towarzyszą liczne, utrwalone tradycją zwyczaje. Należą do nich jasełka, które swym początkiem sięgają XIII w. Do naszego kraju sprowadził je zakon franciszkanów, biorąc wzór z pomysłu św. Franciszka z Asyżu. Jako wielbiciel Dzieciątka Jezus i miłośnik przyrody pierwszą szopkę urządził w roku 1223, w jaskini w Giotto. Wkrótce w wielu kościołach zaczęły się pojawiać podobne sceny figuralne, a następnie – inscenizowane zdarzenia z Betlejem. Zwyczaj przedstawień jasełkowych szybko się upowszechnił. Do dziś zachowały się teksty pochodzące z XVI w., jakie wygłaszali aktorzy podczas występów. Z biegiem czasu treści ciągle wzbogacały się o tematykę biblijną, obyczajową i patriotyczną. Pojawiały się nawet dowcipne rymowanki i pogodne pastorałki. Samo słowo „jasełka” wywodzi się z języka staropolskiego i oznacza żłóbek, w którym złożono Bożą Dziecinę. Zgodnie z wielowiekową tradycją również i obecnie można przeżyć niezwykłość bożonarodzeniowego obrzędu. Tak działo się 10 stycznia b.r. w Kościele Parafialnym w Kawęczynie. Zgromadzeni wierni obejrzeli program jasełkowy pt. „Bóg się rodzi”. Tegoroczne "Jasełka” przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Kawęczynie, pracujący pod kierunkiem nauczycieli: pani Magdaleny Czapka – Król i pani Anny Płocickiej. W scenariuszu zostały uwzględnione recytacje oraz inscenizacje tekstów literackich, a także śpiewanie polskich kolęd. Ponadto uczniowie kl. III, IV, V i VI w oparciu o tytułową kolędę opracowali i przedstawili pomysłowy układ choreograficzny. Młodzi aktorzy z przejęciem wygłaszali swe kwestie, kreując role postaci jasełkowych: Świętej Rodziny, Aniołów, Pasterzy, Trzech Króli. Boże Dzieciątko adorowano również śpiewaniem naszych pięknych kolęd. Do wspólnego kolędowania chętnie dołączyli zgromadzeni wierni, podkreślając niezwykłość świątecznego nastroju. Piękno słowa mówionego i śpiewanego uwydatniała estetycznie wykonana scenografia, rekwizyty i stroje młodych artystów. Jasełka zostały przyjęte z uznaniem i aprobatą. Na koniec pan dyrektor Grzegorz Batory podziękował uczniom, nauczycielom i zgromadzonym widzom, dołączając stosowne życzenia noworoczne. 

Galeria 


Zaproszenie

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Kawęczynie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na jasełka, które zostaną zaprezentowane w Kościele 10 stycznia 2016 roku, po mszy św. o godzinie 10.30.


Świąteczne życzenia  

Przy wigilijnym stole, łamiąc opłatek święty, 
Pomnijcie, że dzień ten radosny, w miłości jest poczęty;
Że, jako mówi wam wszystkim, dawne, odwieczne orędzie, 
Z pierwszą na niebie gwiazdą, Bóg w waszym domu zasiędzie


J.Kasprowicz


Z okazji nadchodzących Świąt składamy serdeczne życzenia:

radosnych, pogodnych, pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia

oraz szczęścia i sukcesów w Nowym Roku.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej 

w Kawęczynie

 


Jasełka 2015

Galeria

Wigilia  klasy 4XVI Finał Wojewódzkiego Przeglądu „Kolędnicy-Wędrownicy”

Wyniki konkursu 
Serdecznie gratulujemy 

Hej Kolęda Kolęda...

Prace uczniów, które zostały nagrodzone w I gminnym konkursie plastycznym 

"Szopka Bożonarodzeniowa"


Prace uczniów na najładniejszy stroik


Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła - Krosno


Występ artystów


Mikołajki 2015

„Jedzie święty Mikołaj
          białą brodą świeci
          worek z prezentami
          ma dla grzecznych dzieci”.


Chociaż za oknami brak śniegu, to wszyscy nasłuchiwali dźwięku dzwonków sań i wypatrywali miłego gościa. Św. Mikołaj  nie zawiódł. Z powodu pogody musiał zmienić tylko pojazd. Rano, czwartego grudnia przybył do naszej szkoły. Szukał grzecznych dzieci. Przyjechał rozdać im prezenty. Spotkał się z przedszkolakami i uczniami klas młodszych. Sprawił wiele radości wszystkim obdarowanym.Andrzejki 2015

W czwartek 24 listopada 2015r. w Szkole Podstawowej w Kawęczynie  odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniowie klas III-VI wspólnie bawili się podczas wieczoru zorganizowanego z okazji zbliżających się andrzejek. Wszyscy wspaniale bawili się przy muzyce przygotowanej przez szkolnych DJ. Oprócz zabaw tanecznych były wróżby  umilające czas zorganizowane przez Samorząd Uczniowski . Zabawa andrzejkowa na pewno wielu uczestnikom zapadnie w pamięci jako wesołe i sympatyczne urozmaicenie spędzania długich, jesiennych wieczorów.

Fotorelacja 


Spotkanie ze strażakami PSP w Ropczycach 

23 listopada 2015 roku  uczniowie klas I-VI uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez strażaków  z  Państwowej Straży Pożarnej 
w Ropczycach. Spotkanie, którego tematem było  udzielanie I  pomocy przedmedycznej prowadzili mł. asp. P. Łagowski 
i  asp. K. Błachowicz . Jednym z najciekawszych dla uczniów , a zarazem bardzo ważnym punktem warsztatów, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez strażaków, a następnie, według ich  wskazówek próbowały wykonywać masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Dzieci dowiedziały się również, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze , jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. W celu utrwalenia numerów alarmowych czynność tę wielokrotnie powtarzaliśmy.

 

Były to niezwykle ważne zajęcia dydaktyczne , gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia 

i dostarczyły im wiedzy, dzięki której mogą uratować czyjeś życie.

 

Jeszcze raz dziękujemy panom strażakom  za przyjęcie naszego zaproszenia. Spotkanie zorganizowała p. Elżbieta Orzechowska 

i p. Małgorzata Łagowska. 


Konkurs pięknego czytania 

W piątek 30 października b.r. w Szkole Podstawowej w Kawęczynie został przeprowadzony Konkurs Pięknego Czytania w języku polskim i angielskim. Celem konkursu było: 

- rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań językiem polskim i angielskim,

- podniesienie poziomu umiejętności językowych,

- zainteresowanie literaturą,

- rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem

- stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych umiejętności.

Konkurs ten został przeprowadzony w kategorii wiekowej klas: IV, V, VI.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie czytali teksty, które wcześniej otrzymali od nauczycieli. W drugim etapie wzięli udział trzej najlepsi uczniowie wyłonieni przez komisję oceniającą. Tym razem zadanie było trudniejsze: należało po krótkim przygotowaniu poprawnie i wzorowo odczytać wylosowane teksty. Komisja wzięła pod uwagę:  

- techniki czytania: płynność, poprawność artykulacji głosek, dykcję, tempo czytania;

- środki artystycznego wyrazu: modulację głosu, akcent zdaniowy, mimikę, postawę, strój odpowiadający charakterowi prezentowanego tekstu.

Przygotowanie uczniów zasługuje na pochwałę. Laureaci wykazali się bardzo dobrą umiejętnością czytania.

Laureaci: 

- etap obejmujący zadania w języku polskim

I miejsce Małgorzata Żurek kl. VI

II miejsce Weronika Blicharz kl. VI

III miejsce Bartłomiej Darłak kl. V

- etap obejmujący zadania w języku angielskim

I miejsce Weronika Blicharz kl. VI

II miejsce Małgorzata Żurek kl. VI

III miejsce Kacper Tylutki kl. VI


Przygotowaniem uczniów do konkursu i organizacją zajęły się: p. Magdalena Czapka-Król i p. Anna Płocicka. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Oxford University Press.Święto Niepodległości w naszej szkole

Tegoroczna uroczystość obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbyła się we wtorek, 10 listopada. Rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie starszych klas zaprezentowali montaż muzyczno- słowny. Wszyscy mieli okazję wysłuchania wierszy i pieśni patriotycznych m.in.: „ Wojenko, wojenko” ,  „ Jedzie na kasztance” . Występ spodobał się nawet najmłodszym, którzy obejrzeli go z zaciekawieniem.


Wizyta uczniów na cmentarzu komunalnym

 w Sędziszowie Młp 

„A choć ich życia płomień zgasł,
To myśli o nich
Są przecież w nas.”
Maria Czerkawska "Zaduszki" [fragm.]

6 listopada z okazji obchodzonego kilka dni wcześniej Święta Zmarłych oraz zbliżającej się rocznicy Powstania Listopadowego uczniowie szkoły wraz z wychowawcami wybrali się na Cmentarz Komunalny w Sędziszowie Młp.. Dzieci uprzątnęły wypalone znicze, zaświeciły nowe oraz odmówiły modlitwę za zmarłych przy grobach żołnierzy poległych podczas I wojny światowej. Następnie udały się na Cmentarz Żydowski, aby i tam dać wyraz pamięci i szacunku dla zmarłych.

 


 


Spotkanie z Policjantem w naszej szkole

W dniu  19 października 2015 roku  w naszej szkole dla dzieci klas 0-VI zorganizowano spotkanie z funkcjonariuszem policji. Odwiedziła nas  aspirant  Dominika Kopeć z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach.

Na spotkaniu z uczniami poruszyła wiele zagadnień dotyczących bezpieczeństwa, zarówno w drodze do szkoły, jak i na jej terenie. Przypomniała zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, wskazała niebezpieczeństwa grożące na drodze. Zwróciła uwagę na wyposażenie w ubiory i elementy odblaskowe, by być bezpiecznym i widocznym uczestnikiem ruchu jako pieszy i rowerzysta.Rozmowa z panią policjant była dla dzieci dużą atrakcją i dlatego dzieci chętnie poznawały zasady ruchu drogowego.

 Za udzielenie cennych rad i wskazówek Pani Policjant bardzo serdecznie dziękujemy.Witaj Pierwsza Klaso! - pasowanie 2015 

Fotorelacja


W piątek 25 września naszą szkołę odwiedziła Pani Maja Ignaś - nauczycielka języka angielskiego, pomysłodawczyni i współautorka książki pt. "Pati, mała księżniczka". Pani Maja przeczytała kilka opowiadań napisanych przez uczniów i nauczycieli  SP 2 w Sędziszowie Młp. dla chorej Patrycji Szczęch oraz opowiedziała o dziewczynce. Dzieci były szczerze poruszone historią Pati oraz zachwycone książką.

Serdecznie dziękujemy Pani Mai za przyjęcie naszego zaproszenia i piękną lekcję o tym, że trzeba pomagać innym. 

Uczniowie klas I- VI przyłączyli się do akcji " 12-te urodziny Pati" i przygotowali przepiękne, pełne wspaniałych życzeń kartki urodzinowe dla Patrycji Szczęch. Mamy nadzieję, że wywołają one uśmiech na twarzy Pati.Rok szkolny 2015/2016 oficjalnie rozpoczęty!

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Uczniowie zazwyczaj z niecierpliwością czekają na pierwszy dzień w szkole, a szczególnie na spotkanie się z koleżankami i kolegami po wakacjach.

    Dzień ten rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Św.,o godz. 8.00 która odprawiona została w Kościele Parafialnym w Kawęczynie. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji. Następnie po wspólnej modlitwie uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do szkoły gdzie na sali gimnastycznej odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego . Pan dyrektor Grzegorz Batory  w krótkim powitalnym przemówieniu serdecznie powitał wszystkich uczniów a w szczególności uczniów klas pierwszych, grono pedagogiczne, rodziców oraz pracowników administracji i obsługi, życząc sukcesów w nowym roku szkolnym.

     Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie  udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.