Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Sędziszowie Małopolskim
ul.Kawęczyn 70
 
 

Ogłoszenie !!!

Szkoła Podstawowa nr 5 wraz ze Stowarzyszeniem Rotunda zapraszają rodziców i opiekunów na seminaria dotyczące budowania relacji z dziećmi na wartościach takich jak równa godność członków rodziny, autentyczność, integralność i odpowiedzialność osobista. Cztery dwugodzinne spotkania planowane są na czerwiec 2019 r. Odbywać się będą w godzinach popołudniowych w budynku Rotundy. Więcej informacji dla zainteresowanych można uzyskać w sekretariacie szkoły. Na zgłoszenia czekamy do 30 IV 2019 r.Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia . Pogody w sercu i radości płynącej z faktu  Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób życzą Dyrekcja, Nauczyciele i uczniowie. Spotkanie z Kolekcjonerem Białej Broni
Palmy wielkanocne - warsztaty dla dzieci z młodszych klas prowadzone przez Panie ze Stowarzyszenia Rotunda


I dzień wiosny


Wyjazd integracyjny


Żywa lekcja przyrody - owady

Bal karnawałowy
Pokaz grupy "Zaelektryzowani"Jasełka 2019

Wyniki konkursu


Szkolna Wigilia 


Mikołajki 2018
Ślubujemy - pasowanie na ucznia klasy I 

28 listopada uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej złożyli uroczyste ślubowanie. W tym roku pasowania na ucznia dostąpiło ośmioro dzieci.

Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom – ślubowało ośmioro uczniów.

Uroczyste ślubowanie odbyło się na sali gimnastycznej szkoły. Dzieci rozpoczęły uroczystość wspaniałym występem artystycznym, który zachwycił wszystkich zebranych.

Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonał dyrektor szkoły Grzegorz Batory. Każdy uczeń podchodząc do Pana Dyrektora był pasowany na ucznia i składał odcisk palca w księdze pamiątkowej.

W  uroczystości, jak co roku, wzięli udział  uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Każdy pierwszak otrzymał upominki. Poza tym każdemu został wręczony Akt Pasowania na Ucznia oraz legitymacja szkolna. Na zakończenie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia i dzieci udały się na poczęstunek. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.Sukces naszej uczennicy

W dniu 5 listopada w Szkole Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie dolnej  odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów dla laureatów Międzynarodowego Konkursy Plastycznego „Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat…”. Konkurs dotyczył wykonania okładki książki baśni lub legendy. Prace nadesłane były łącznie z 666 szkół - z Polski oraz z innych krajów np. Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech.

Nasza uczennica Kinga Orzechowska zdobyła 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy.

 


Dary jesieni